Teljesen Kezdő Online Videós Meditációs Tanfolyam Kezdőknek

Tanfolyamom 9 éves kortól 99 éves korig szinte mindenkinek ajánlott.


Egészséges Lélek, Hosszabb Élet:

Erősítd Meg Tested és Lelked a Meditáció Segítségével.

„Este nyolckor minden nap bevonulok a szobámba, és megcsinálom a legkülönbözőbb meditációs gyakorlatokat. A meditációs tanfolyamot is elvégeztem, azt is ugyanolyan komolyan véve, mint a jógatanfolyamot. Ennek eredményeként sikerült letennem az altatót és a nyugtatót, elmúlt az éjszakai fájdalom és jókat alszom. Számomra ez bebizonyította, hogy még ebben a nehéz helyzetben is olyan belső békét tudok teremteni a meditációval, ami felülír mindent, felülírja a fájdalmat is.”
Blanka, 72, nyugdíjas, Békéscsaba

Több mint 7 óra vezetett online videós meditáció oktatás, kényelmesen az otthonodból.


Ha stresszes az életed, ha szorongással, depresszióval vagy pánikbetegséggel küzdesz, vagy csak egyszerűen szeretnél egy teljesebb és boldogabb életet élni, akkor megtaláltad a megoldást.

Meditáció

Tudományos kutatások ezrei taglalják hosszasan a meditáció rendszeres gyakorlásának jótékony hatását és előnyeit. Ám módszeresen és kitartóan gyakorolni sokak számára igen nagy kihívást jelent. Nehéz megalapozni a napi, hosszú távú gyakorlást idő, módszer vagy motiváció hiányában. A sokszor felsorolt kedvező hatások remekül hangzanak, de napi szintű, rendszeres gyakorlás nélkül nem tapasztalhatóak meg.

De vajon milyen ismert egészségügyi problémákra nyújthat segítséget a rendszeres meditáció?

A meditáció segíthet az:

  • alvászavarok
  • immunrendszeri problémák
  • pánikbetegség
  • szorongás
  • depresszió
  • krónikus levertség
  • szívritmus problémák
  • magas vérnyomás
  • Parkinson és Alzheimer kór

...elleni küzdelemben.


Még mielőtt tovább lépnénk, engedd meg, hogy megosszam veled egy 72 éves tanítványom tapasztalatait a meditációval.

Utam a meditáció alapjainak elsajátításhoz

Súlyos gerincműtétem után hónapok óta nem tudtam aludni a fájdalomtól, nem hatott a fájdalomcsillapító, depressziós lettem. Furcsán remegett a lábam, a két kezem. Nem tudtam már hajat szárítani, az étel lepotyogott a villámról, és gyakran az asztal alatt landolt. Elvesztettem az íráskészségem, csak nagyon lassan nagybetűvel tudtam írni. Ebben a kilátástalan helyzetben találkoztam a meditációval, Lenkefi Mónika által vezetett meditációs tanfolyam keretében.

Élveztem a csoportos munkát, a szakszerű magyarázatot, vezetést. A két foglalkozás között mindig elvégeztem a gyakorló feladatokat. Egyre több szintje került a meditációs munkának fókuszba. Zene, mantra, mélyebb hosszabb befelé figyelés, ami elvezetett a szív legbelső terébe. Minden rögzítésre került a meditációs csoport oldalán, amiről én esténként kiválóan tudtam gyakorolni.

Átalakult az életem, este nyolc órától már a gyakorlásról szólt az életem. Egyre jobban élveztem a meditációt, egyre mélyebben tudtam hatni a lelkemre. Kezdtem jobban érezni magam. Majd következett a második csoport, melynek befejezésére elmúlt a fejfájásom, csillapodtak a fájdalmaim. Novemberben kezdtem a meditáció tanulását, és január végére a következő változásokat hozta az életembe: megszűnt a fejfájásom, elhagytam az altatót, nyugtatót és végig aludtam az éjszakákat. Csökkent a kézremegésem, majd áprilisra teljesen megszűnt. Eközben április 4-én egy agyi MRI vizsgálat alapján Parkinson kórt diagnosztizáltak. Mire júniusban elkezdődött a gyógyszeres kezelésem, a tüneteim többségéről csak múlt időben tudtam beszélni.

Mindez 2018-ban kezdődött. Mára életem szerves részévé válta a meditáció. Minden nap végzek valamilyen meditációs gyakorlást. Úgy érzem mára a meditáció testi, lelki, szellemi szinten beköltözött az életembe, és élvezem az áldásos, gyógyító hatását.


Gyakorta hallani jó néhány kifogást azzal kapcsolatban, hogy miért nem tudja valaki elkezdeni a rendszeres meditációt:

  • Nincs időm meditálni.
  • Nem tudok a földön, lótuszban vagy keresztezett lábbal ülni.
  • Nem vagyok jó meditáló, mert nem tudom lecsendesíteni a gondolataimat.
  • Nagyon pörgős, aktív vagyok, nekem a meditáció nem való.
  • Nem tudom, hogyan fogjak hozzá.

A kezdeti bizonytalanság közepette ilyen és ehhez hasonló kérdések merülhetnek fel. Rengeteg, sokszor egymásnak ellentmondó információt találni a témával kapcsolatban, amelyeken nehéz eligazodni. Rendszertelen meditálással a stressz pillanatnyi csökkenésén kívül a jótékony hatás nem érezhető, emiatt elengedhetetlen a napi szintű gyakorlás. Sajnos azonban a meditációval kapcsolatos tanácsok nagy része hiányos, zavaros vagy nem célravezető. A népszerű tanács jellemzője, hogy:

  • Az utasítások túlságosan bonyolultak (túl sok lépést kell értelmezni és feldolgozni és megjegyezni egyszerre).
  • Túlzott mértékű elhivatottságot követel már a kezdetektől.
  • Csak egy célra vagy egy adott technikára helyezi a hangsúlyt, így nincs lehetőség a felfedezésre, kísérletezésre.
  • Nem teszi lehetővé az elmélyedést, hanem megragad az egyszerű irányított vizualizációs, relaxációs technikák szintjén, ami kizárja a saját, egyéni gyakorlás lehetőségének megteremtését.

Emberek ezrei adják fel ideje korán nap mint nap és maradnak le a meditáció áldásos hatásainak megtapasztalásáról. Elsősorban ez motivált arra, hogy összeállítsak egy olyan meditációs tanfolyami anyagot, ami segíti a kezdő útkeresőt az elindulásban és a tanultak rendszerezésében és választ adjon az alábbi kérdésekre:

  • Hogyan kezdjem el a meditáció elsajátítását?
  • Hogyan formáljam kitartó, mindennapi szokássá a meditációt?
  • A temérdek módszer közül melyek a számomra leghatékonyabbak?
  • Hogyan segít a meditáció kezelni a szorongást, félelmeket, a stresszt, a depressziót?

Amennyiben te magad is a kétkedők és kifogás keresők közé tartozol, az alábbiakban a fenti tévhitekre reagálva néhány igazán nyomós érvet olvashatsz, amelyek remélem meggyőznek majd és véget vetnek a halogatásnak.

1. Nincs időm meditálni.

Ez meglehetősen gyakori kifogás. A következő dolgot viszont érdemes fontolóra venni az idővel kapcsolatban. Mindenkinek van egy kronológiai és egy biológiai életkora. A kronológiai életkornak a születéstől eltelt évek számát tekintjük. A biológiai életkor függetlenül a kronológiai életkortól egy adott életkornak megfelelő fizikai -mentális állapot. A meditáció visszafordítja, de legalábbis lassítja az öregedési folyamatokat.

Ha 30 éves korodban a biológiai és kronológiai életkorod megegyezik egymással és elkezdesz meditálni napi szinten, 5 évvel később, 35 éves korodra a bőröd rugalmassága, a nemi vitalitásod, a hallásod, látásod, a memóriád a 23 éves kori énednek fog megfelelni. Így 35 éves korodra, gyakorlatilag 12 évet fiatalodhatsz. Ezzel szemben, aki nem meditál, 5 év alatt akár 6 évet is öregedhet.

öregedés lassítása

Ebből egyértelműen látható, hogy a meditálással időt nem veszíteni, hanem nyerni lehet

2. Nem tudok a földön ülni (lótusz pózban ülni)

A meditálás szót hallva legtöbben egy lótusz pózban ülő jógi alakjára asszociálnak. A nyugati életmódhoz szokott ember azonban a legtöbb tevékenységet széken, kanapén vagy autóban ülve végzi, még az illemhelyen sem guggolva végzi a dolgát. Éppen ezért a keresztezett lábbal ülés vagy földön ülés sokak számára természetellenes és megerőltető. A meditációs testtartás legfontosabb eleme az egyenes gerinc, a kényelmes és stabil pozíció, máskülönben elvonja a figyelmet a meditáció lényegéről: az elme elcsendesedéséről. Nem szükséges tehát sem lótuszülésben, sem pedig a földön ülni, ha az megerőltető.

3. Nem vagyok jó meditáló, mert nem tudom lecsendesíteni az elmét.

A Harvard egyetem egyik pszichológus professzora egyik tanulmányában azt vizsgálta, vajon: el lehet-e, el kell-e nyomni bizonyos gondolatokat és hogy azok milyen hatással vannak ránk. A tanulmányából kiderül, hogy a nem irányított meditációs technikák, azaz amikor hagyod a gondolatokat áramlani, akkor sok mentális és érzelmi folyamat feldolgozása indul el.

A kalandozó elme- megnyugváshoz vezet, annak a jele, hogy a test és elme épp feldolgozza a mindennapi életben elénk vetett akadályokat, problémákat. Stimulálja a paraszimpatikus idegrendszert, pihenteti, regenerálja a testet. A gondolatok tehát nem akadályai, hanem segítői a hatékony agyi működének.

4. Nagyon pörgős, aktív vagyok, nekem a meditáció nem való.

A mindennapok jelentős részét a feladatok teljesítésével, munkahelyi és azon kívüli -családi, ház körüli teendők elvégzésére fordítjuk. Ezekhez feladatokhoz a mindennapi éber állapot szükséges, ami azt jelenti, hogy az agy túlnyomórészt béta állapotban van, magyarán egyik gondolatból a másikba, egyik feladatról a másikra ugrik, állandó szimpatikus idegrendszeri stimulációban van.

A szervezetünk alapvetően azonban akkor működik jól, ha a paraszimpatikus idegrendszer a domináns, ami a szervezet regenerálódását, önmegújulási folyamatait segíti elő. Ehhez azonban olyan jellegű szabadidős tevékenység választása lenne szükséges, ami biztosítja a két idegrendszer kiegyensúlyozott működését.

Manapság azonban kikapcsolódás címén sokan választanak olyan mozgásformát vagy egyéb szabadidős tevékenységet, amely tovább erősíti a szimpatikus idegrendszer stimulációját, amely fokozza az adrenalin és kortizol termelődést, így a kiegyenlítődés elmarad.

Ilyenkor hallani azt a kijelentést, hogy nekem nem való a meditáció, mert túl pörgős vagyok. A szervezet olyan túlfeszített szimpatikus idegrendszeri működésbe kerül, hogy a nyugalmi állapot ismeretlen fogalommá válik számára. Ők azok az emberek, akik egy pillanatra sem képesek lenyugodni, megállni, kikapcsolódni, ellazulni, lelassulni.

Ha ez az állapot tartósan fennáll, a szervezet rövid időn tüneteket fog produkálni, mert nem lesz képes hosszú távon a kompenzációs folyamatokkal fenntartani a szervezet kényes egyensúlyát.

5. Nem tudom, hogyan fogjak hozzá.

Nos, akkor jó helyen vagy. Ez az online kezdő meditációs tanfolyam éppen ebben lesz segítségedre.


De miért is van szükség a meditációra és miért is van ekkora hatása a test-lélek-szellem hármasságára?

Dióhéjban: mert az elme nem feltétlenül a legjobb barát, sőt leggyakrabban egy rosszindulatú főnökre emlékeztet.

Az elme az elsődleges, de egyben legnehézkesebb eszköze is a mindennapi életben való eligazodásnak. Innen erednek a problémák, amelyekre ugyancsak itt találhatunk megoldást; innen erednek az ötletek, a vidámság, az érzelmek, a gondolatok az emlék és megannyi más dolog.

test-lélek-szellem hármasság

Baj akkor van baj, amikor az elme engedetlen, zajos, nyugtalan, a saját érdekei ellen dolgozik és megtelik ártalmas gondolatokkal. Akkor, amikor az elme mondja meg, hogy mit tart igaznak vagy hamisnak, hogy mi a helyes vagy helytelen, hogyan kell cselekedni, mit kell érezni. Teljesen átveszi az irányítást. Mindez pedig szenvedéshez vezet – a legkülönbözőbb formákban.

A meditáció olyan, mint egy STOP gomb, amivel véget lehet vetni ennek a zűrzavarnak.

Mert a meditáció segít:

  • Tisztán látni és értelmezni a történéseket
  • Az önismeretben
  • Jobb belátásra és jobb döntések hozatalára sarkall
  • Fokozza az érzelmi jólétet
  • Fejleszti az elme uralásának képességét
  • Legyőzni a szorongást és a stresszt, megtanít higgadtnak és kiegyensúlyozottnak maradni
  • Rugalmasan venni az élet, a kapcsolatok által állított kihívásokat
  • Megerősíteni az önbizalmat és felszínre hozni a bennünk rejlő lehetőségeket
  • Fejleszteni a figyelem irányításának és megtartásának készséget
  • Felszabadulni a felesleges aggodalmak és félelmek súlya alól
  • Az ingerültség, az irritáltság, a sérelmek leküzdésében
  • Elfogadni magunkat és másokat, valamint azokat a körülményeket, amelyeket nem lehet befolyásolni
  • A kitűzött célok elérésében, mivel erősíti az önfegyelmet
  • Lecsendesíteni az elme zsibongását
  • Elérni a lelki békét
  • Fejleszteni az életszemléletet
  • Az érzelmi egyensúly és boldogság elérésében
  • A lelki fejlődésben, a megvilágosodás felé vezető úton

Mennyivel gazdagabb az élet, ha ez az utóbbi is megadatik. Számodra ez is lehetséges, mert a meditáció:

  • maga az öntudatra ébredés
  • a lélekfejlődés kulcsa
  • segít uralom alá vonni az elmét
  • erősíti az elengedés képességét
  • lehetővé teszi a változást

A meditáció napi gyakorlása erős alapot biztosít az önfegyelem, az akaraterő és további pozitív szokások (testmozgás, étrendbeli változások, olvasás stb.) megszilárdításához.


Ezen problémák megoldására dolgoztam ki az

Online Kezdő Meditációs Tanfolyamot,

egy lépésről-lépésre felépített kurzust.

  • A teljes tanfolyami anyag online érhető el, tehát mindenki a saját tempójában, egyéni ütemezés szerint tudja követni.
  • A tanfolyam összesen 55 hosszabb-rövidebb videóból áll, amelynek egyik része magyarázó, bemutató videó, a másik fele gyakorló videó.
  • A program egyénileg ütemezhető.
  • A tanfolyam elvégzéséhez nem szükséges semmilyen különleges világnézet vagy hitvallás gyakorlása, de annak megléte sem kizáró ok.
  • Minden meditációhoz tartozik egy konkrét, egyszerű és világos instrukciókat tartalmazó bevezető, részletes magyarázat.
  • Ahhoz, hogy mindenki megtalálja a számára megfelelő technikát többféle eszköz és módszer kerül bemutatásra különböző tradíciókból, irányzatokból és mesterektől, (jógikus légzés technikák egyszerűbb légzéskontroll gyakorlatok, relaxációs és koncentrációs módszerek, mantra meditációk a kundalíni tradícióból, irányított meditációk és vizualizációs technikák.
  • Így a tanfolyam végére bárki megválaszthatja, mely módszerekkel dolgozik a legszívesebben.

Természetesen ezek mind-mind kiindulópontot jelentenek csupán az irányítás nélküli szabad meditációhoz.

A meditáció iránti nyitott, befogadó hozzáállással nemcsak a gyakorlás eredménye, hanem a tudás megszerzésének a folyamata is élvezetes, ami segíti az elmélyülést, mint napi szokást megtartani. A módszerek átláthatóak és könnyen követhetőek, bonyolult fogalmak és zavaros utasítások nélkül.

meditáció

A tudatos figyelem beépítése a hétköznapokba a mindennapi elfoglaltságok, különböző feladatok és kihívások rendszeres gyakorlásán keresztül érhető el a legkönnyebben.

Egy új szokás kialakítása általában jelentős kihívást jelent. A tanfolyamon bemutatott, alkalmazott technikák, módszerek segítségével napi szokássá válhat az önmegfigyelés és ennek köszönhetően megannyi más, pozitív szokást is: a rendszeres mozgás, böjtölés, mértékletesség, higgadtság, fegyelmezettség, korai kelés, rendszeres tanulás, önmegfigyelés és a közösségi oldalak, televízió mérsékelt használata.


A Kezdő Meditációs Tanfolyam

magában foglal sok olyan technikát, amit az évek alatt sajátítottam el, és a mai napig szívesen gyakorlok. Megosztom a személyes tapasztalataimat, valamint a tanításból fakadó ismereteimet: sok tanítványomnak sikerült nyugalmat és kiegyensúlyozottságot csempészni az életébe általa.

magában foglal sok olyan technikát, amit az évek alatt sajátítottam el, és a mai napig szívesen gyakorlok. Megosztom a személyes tapasztalataimat, valamint a tanításból fakadó ismereteimet: sok tanítványomnak sikerült nyugalmat és kiegyen-
súlyozottságot csempészni az életébe általa.

Semmiképpen sem ajánlom a tanfolyamot annak, aki:

  • Azonnali, csodás eredményeket vár el, és nincs türelme megfontolni a tanácsokat, majd fokozatosan kialakítani a saját rutinját
  • Pontosan tudja, hogy mit kell csinálni, és már több, mint 15 percet meditál naponta
  • Már most haladó szinten, naponta meditál

Azonban kimondottan ajánlom annak, aki:

  • Különböző stílusú meditációs technikákra kíváncsi
  • Szeretné kialakítani a napi rutinját vagy körültekintőbb, rendszerezettebb módon újrakezdeni a gyakorlást
  • Úgy érzi, eluralkodik rajta a fáradtság, kimerültség és érzékeny a külvilág ingereire
  • Szeretné csökkenteni szorongást és a stresszt a mindennapokban
  • Javítani szeretné az egészségi állapotát
  • Növelni szeretné az energiaszintjét és vitalitását
  • Időről időre meditál, talán még hosszabb üléseket is tart, de nehezére esik az állandóság
  • Meg szeretné tanulni a figyelmét befelé fordítani, lecsendesíteni az elmét
  • Bárkinek, akit érdekel a spiritualitás
  • Mindenkinek, aki szívesen foglalkozik pszichológiával, tudatossággal
  • Még sosem meditált

A Kezdő Meditációs Tanfolyam

tökéletes eszköz a rendszeres gyakorlás kialakításához. Bárki bekapcsolódhat, aki kedvet érez ezeknek az egyszerű lépéseknek az elsajátításához. Csupán napi 15 perc befelé irányított figyelem – és a munka meghozza gyümölcsét.

„Tanulni holtig kell, a meditáció pedig egy igazán meghatározó mérföldkő lehet az életünkben. Nemcsak azért, hogy egy jobb helyet hagyjunk majd az utódainkra, hanem azért, hogy nekünk is jobb legyen itt élni. Mennyivel jobb érzés például kiülni egy erdőbe meditálni, mint plázázni a tömegben! Jó lenne, ha egyre többen ismernék fel, hogy sok olyan egyszerű és nagyszerű dolog van, amit beépíthetünk a mindennapjainkba, csak időt, energiát kell fordítani rá.”
Kata, 26, vállalkozó, Békéscsaba


Szükséges kellékek:

  • Internetes hozzáférés, illetve számítógép, laptop vagy mobiltelefon a leckék megtekintéséhez
  • Ülőpárna, szék vagy ágy
  • A meditációban való előzetes jártasság előny, de nem feltétele a tanfolyam megkezdésének!
meditáció

A leckék során szó lesz:

  1. a meditáció fogalmáról
  2. tényekről és tévhitekről a meditációt érintően
  3. bemutatásra kerül néhány népszerű, napjainkban egyre inkább elismert holisztikus, spirituális irányzat
  4. a meditáció alapvető, tudományos összefüggéseiről
  5. arról, hogyan lehet visszavenni elmétől az irányítást
  6. A meditáció áldásos hatásairól, a teljesség igénye nélkül.
meditáció

Ez a kurzus tartalmaz:

  • több, mint 7 órányi igény szerint hozzáférhető elméleti, magyarázó és gyakorló videót
  • örökös hozzáférést a tananyagokhoz
  • TV-ről, laptopról és mobilról engedélyezett hozzáférést
meditáció

Mit lehet elsajátítani?

  • Helyes testtartást
  • Helyes légzéstechnikát
  • Feszültségoldást gyógyszeres kezelés nélkül
  • A stressztünetek kezelését
  • Tudatos ellazulást az elme és a test szintjén egyaránt, természetes relaxációs technikákat a gyors ellazulás érdekében
  • Leküzdeni a meditáció útjába gördülő akadályokat, zavaró ingereket
  • Értelmezni a meditáció alapelveit
  • Akaratlagosan befolyásolni a tudatállapotot
  • Megalapozni a napi szintű, kiegyensúlyozott elmélyülés gyakorlását
  • A mindennapi életbe átültetni és alkalmazni az adott szemléletmódnak megfelelő meditációs technikákat
  • Nyitott, tudatos éberség állapotában maradni
  • Koncentrációt fejlesztő feladatokat
  • Irányított meditációt gyakorolni
  • Hogyan kell eredményesen meditálni és fokozatosan fejlődni
meditáció

Nem árt:

  • az előítéletektől mentes, nyitott hozzáállás
  • elhatározás a tanultak alkalmazásához
meditáció

A meditáció gyakorlása mindenki számára előnyös lehet. A tanfolyam a célja, hogy átláthatóvá és könnyedén érthetővé tegye a figyelem befelé fordításának módszerét.

A meditáció különböző megközelítései gyakran merevnek, szigorúnak ábrázolják ezt a mindenki számára tanulható képességet. Emiatt fonódik össze sokakban a meditáció fogalma a buddhista rítusokkal, a zennel vagy a test felől közelítő izomlazító technikákkal.


Ez a tananyag viszont egyszerű és hatékony eszközökkel dolgozik, nem ragad meg egyetlen különleges irányelvnél, hanem letisztult és érthető módon mutatja be a meditáció lényegét.

De mégis mit nyújt NEKED az Online Kezdő Meditációs Tanfolyam?

  1. Növeli a békesség és ellazultság érzetét
  2. Segíti a letisztult észjárást
  3. Javítja a szellemi, érzelmi és testi egészséget
  4. Fokozza a szellemi fegyelmezettséget
  5. Növeli a koncentrációs készséget, a figyelem irányításának képességét
  6. Fejleszti a kreativitást
  7. Csökkenti a stresszt
  8. Növeli a hatékonyságot, a teljesítőképességet
  9. Növeli az önbizalmat
  10. Fokozza az öntudatosságot
  11. Növelheti a nyitottságot a spiritualitás iránt
  12. Stressz- és szorongás csökkentő hatása van
  13. A boldogság és megelégedettség érzését erősíti
  14. Segítségével csökkenthetők a félreértésekből, tévedésekből adódó konfliktusok mind a munkahelyen, mind pedig a társas életben
  15. Edzi a szellemi teherbírást
  16. Segít hallgatni a megérzésekre, erősíti az intuíciót
  17. Javítja a szervezőkészséget
  18. Segítségével megfogyatkoznak a negatív gondolatok

Néhány kérdés, amire választ adok a tanfolyam során:

  • Valóban megéri megtanulni meditálni?
  • Mit nyerhetek a meditációval?
  • Miért is nehéz lecsendesíteni az elmét?
  • Mi maga a meditáció?
  • Mi történik meditáció közben a szervezetben?
  • Melyek a leghasznosabb relaxációs gyakorlatok?
  • Mennyire hatékony a meditáció?
  • Hogyan alakítsam szokássá a meditációt?
  • Milyen előnyökkel szolgál az elme lecsendesítése?
  • Hogyan meditáljak?
  • Csillapítja a szorongásomat a meditáció?
  • Mi zajlik le az agyban meditálás közben?
  • Mindenképpen el kell hallgattatni az elmét, ha meditálok?
  • Hogyan tudnám megélni a jelen pillanatot?
  • Valóban enyhíti a stressz által kiváltott reakciókat a befelé figyelés?
  • Milyen relaxációs technikák hasznosak szorongás ellen?
  • Mi a különbség a gondolkozás és a meditáció között?
  • Melyek a helyes meditációs módszerek?
  • Gyerekek is meditálhatnak?
  • Valóban léteznek tudományosan megalapozott előnyei a meditációnak?
  • Évekbe telik, amíg eredményt érek el a gyakorlással?
  • Szükséges tanár segítsége a meditációhoz?
  • Vallásnak számít a meditáció?
  • Van bármi eredménye a meditációnak?
  • Melyik napszakban célszerű meditálni?
  • Jól csinálom egyáltalán?
  • Nyitott vagy csukott szemmel kell meditálni?
  • Honnan tudom, hogy tényleg meditálok?
  • Miben különbözik a meditáció és a hipnózis?
  • Mennyi ideig kell tartson egy meditációs ülés?
  • Szükség van mantrára a meditációhoz?

Mi a teendő most? Megéri belevágni még ma, és adni egy esélyt a kiegyensúlyozott és stresszmentes életnek. A meditáció valóban komoly személyiségformáló hatással bír, ezt saját megfigyeléseimből tudom. Szívesen átadom a tapasztalataimat.

meditáció

Kinek szól a tanfolyam?

  • Kezdő és újrakezdő meditálóknak
  • Bárkinek, aki természetes módszerrel kívánja kezelni a stressz és nyugtalanság forrását
  • Mindazoknak, akik próbáltak már meditálni, de eddig túl nehézkesnek találták
  • Mindenkinek, aki öntudatosabbá szeretne válni, vagy az önismeret útján jár
  • Bárkinek, aki spirituális
  • Azonban ez a kurzus nem a haladó gyakorlóknak szól, akik már megszilárdították, napi rutinjukká tették a meditáció gyakorlatát

Lenkefi Mónika

Namaste, Lenkefi Mónika.